V tejto kapitole sa budeme venovať inštalácii Pidginu.
V nasledujúcej časti nájdete odpovede na tieto otázky súvisiace s inštaláciou Pidginu vo Windowse:
Áno, ak inštalačný program nie je schopný úspešne stiahnuť a nainštalovať Aspell, tak to môžete spraviť ručne. Môžete jadro a slovníky stiahnuť zo stránky win32 Aspell.
Ak počas pokusu o nainštalovanie Pidginu obdržíte správu o chybe "Error Installing GTK+ Runtime", môže to byť spôsobené bežiacou aplikáciou GTK+. Zavrite všetky bežiace programy, obzvlášť tie ktoré používajú GTK+ (napr. Xchat, GIMP, Inkscape) a skuste to znovu.
Inštalátor Pidginu môže byť spustený v takzvanom "tichom" móde použitím nasledujúcej syntaxe:
pidgin-x.y.z.exe /DS=1 /SMS=0 /L=1033 /S /D=C:\Pidgin
Prepínačom /L nastavíme jazyk (Windows LCID) inštalácie, ako aj samotného Pidginu. Prepínačom /D , ak je špecifikovaný, nastavíme inštalačný adresár; tento parameter musí byť použitý na konci príkazového radku a nesmie obsahovať žiadne úvodzovky, aj keď cesta obsahuje medzery. Obe prepínače /L aj /D môžme vynechať a použiť predvolené nastavenia, ktoré sú 1033 (Angličtina) pre jazyk a %PROGRAMFILES%\Pidgin pre cestu. Prepínače /DS a /SMS môžme použiť pre zapnutie alebo vypnutie odkazov na ploche a v štart menu. To isté platí aj pre verziu bez GTK. Ak potrebujeme špecifikovať inštalačnú cestu GTK+ (Predvolená je %COMMONPROGRAMFILES%\GTK\2.0); stiahneme najnovší gtk ako samostatný inštalátor a balík bez gtk spustíme takto:
gtk-runtime-x.y.z-rev-a.exe /L=1033 /S /NOUI /D=C:\GTK+
pidgin-x.y.z-no-gtk.exe /L=1033 /S /D=C:\Pidgin
Inštalátor GTK+ má dva tiché režimy. Jeden je s oknom správ: /S, a druhý je bez neho: /S /NOUI. Je to preto aby sa inštalátor GTK+ dal spustiť z inštalátora programu Pidgin, kde nepotrebujeme vidieť chybové hlásenia.
Áno, ale musíme použiť starú verziu GTK+ runtime (2.6.10 alebo staršiu); môžeme stiahnuť samostatný inštalátor GTK+ 2.6.10 runtime a nainštalovať ho somostatne pred inštaláciou Pidginu. Tieto staré GTK+ verzie sú neudržované a obsahujú chyby ktoré nebudú opravené.
Inštrukcie ako zostaviť Pidgin pre Windows nájdete tu (v anglickom jazyku).
Pri inštalácii pomocou balíčkov sa môžete stretnúť s nasledujúcimi otázkami:
Áno všetky balíčky sú podpísané. Podpisy pre archívy tarball a bzip2 archívy sú zaisťované jednotlivými servermi. Archívy RPM zaisťujeme podpisom Stua Tomlinsona. Kľúče je možné získať z niektorého servera s kľúčmi. Medzi populárne patrí http://pgp.mit.edu/ . (Rozsiahlejšiu odpoveď na túto otázku nájdete tu (en).)
Samozrejme, ale veľká časť výsledku je závisla na kompilátore ktorý použijeme, avsšak bez oficialnej podpory.
Note that Jabber can crash Pidgin when using TLS. This is a bug in GNUTLS that may or may not have been fixed.
Je to možne. Dá sa to aj na HP-UX 11.11 s GCC 4.1.1, avšak bez oficiálnej podpory. Bohužiaľ konfiguračné skripty dodávané s oficiálnymi vydaniami nie sú kompatibilné s linkerom v tomto systéme, ale by checking the tag out of version control and running autogen.sh you will end up with a usable build tree. Make sure to configure without the GTK+ and GLib tests, as well as without the X screensaver extension. No source hacks are needed.
Áno je to možné, ale my neposkytujeme balíček pre Mac OS X . Príčinou je, že k použitiu Pidginu v Mac OS X, je potrebné nainštalovať X server a GTK+ pre ktoré nemáme pripravenú podporu. Tiež je možné skompilovať si Pidgin (a jeho závislosti) osobitne alebo použiť fink dostupný na http://fink.sf.net. Ak chceme natívne aqua rozhranie alebo užívateľsky prívetivý inštalátor, odporúčame vyskúšať Adium, ktorý je dostupný na adrese http://www.adiumx.com/
K tejto otázke môžme prísť pri pokuse nainštalovať RPM balíček zo stránky Pidginu manuálne. libgtkspell.so.0 dodávaný s gtkspell balíkom. Väčšina moderných distribúcií založených na RPM majú nástroje ako yum, ktoré ho môžu nainštalovať automaticky. Druhou alternatívou je nájsť štandardný SRPM vhodný pre prestavbu s rpmbuild na GTKSpell's stránke.
Kompletná odpoveď na túto otázku je na wiki stránke WhyPackagesExist (en).