Ak chcete rovno začať prehrávať alebo nahrávať zvuk, môžete túto časť preskočiť a vrátiť sa ku nej neskôr.
Pri práci s Audacity je potrebné dodržať určité pravidlá, ktoré je dobré si zapamätať:
Klip je jednoduchý kúsok audio materiálu. Klipy importované, nahrané, rozdelené alebo duplikované z inej stopy môžu v jednom čase niesť informáciu len o jednej časti zvuku. Môžete ho rozšíriť prilepením ďalšieho zvuku, vložením ticha alebo z neho istú časť vystrihnúť, ale vždy to bude iba jedna časť zvuku.
Novonahraná stopa sa otvorí v dolnej časti okna. AK chceme vidieť čo nahrávame, je potrebné zrušiť priblíženie a niektoré zobrazenia stôp zmenšiť, aby sa nahrávaná stopa vošla do okna. Alebo môžeme použiť bočnú a spodnú posuvnú lištu po zapnutí nahrávania, ale týmto spôsobom sa môžeme stratiť v okne.
Ak chceme zobraziť celý projekt, môžeme stlačiť CTRL+F. Táto klávesová skratka ovplivní iba vodorovné priblíženie. Zvyslé priblíženie sa dá upravovať iba myšou.
To nie je problém ani ak editujete rozsiahle nahrávky.
To čo Audacity urobí je to, že vytvorí odkaz na originálny zvuk a skutočnú stopu vytvorí až pri jej upravovaní, napríklad pri jej strihaní alebo aplikovaní nejakého efektu. Nesmieme zabudnúť aj na funkciu SPÄŤ. Môžeme vrátiť/znovu aplikovať toľko krokov koľko chceme, a aj po tom, ako projekt uložíme.
Možno vás bude zaujímať čo sa stane, ak vystrihneme istú časť zvuku alebo ak 30 minutovú časť oddelíme do novej stopy. Audacity zapíše zmenené dáta na disk. Vďaka tomu, že Audacity pracuje s veľkými časťami dáž (okolo jedného megabajtu), udeje sa to pomerne rýchlo. Medzi dlhšie trvajúce operácie patrí iba importovanie rozsiahlych audio súborov.